Bejegyzések

III. fejezet: Visszaadnám...

Hazafelé úton, amikor már a háztömb felé tartottam, belém hasított újra a félelem. Súlyosnak éreztem a lépteim. A járda nedves volt, az eső éppen elállt, de a levegő még mindig nyirkos volt, és az esőcseppek csillogtak a lámpák fényében. Minden lépéssel egyre nehezebbnek tűntek a lábaim. Belül azzal biztattam magam, hogy lehet, hogy az egész tévedés volt. Hiszen sem az este további részében, sem napközben nem történt egyéb atrocitás. Da ha ma megint bekopogtat, tuti nem nyitok ajtót. Inkább kihívom a rendőrséget. Mondjuk ezt még át kéne gondolni. Mit mondanék? Hogy bekopogott egy pasas? Otthon az ajtó előtt többször is körbekémleltem, amíg a kulccsal nyitottam az ajtót. Senki sehol. Furcsa volt így tölteni a délutánom hátralevő részét és az estét. Egyedül. Szeretek egyedül lenni. Szeretem a napi rutinomat, és az életem. Egyedül. Most ez a szó mégis feszültséggel járt. Minden apró hang a lakásban – a hűtő zúgása, a villanyóra ketyegése – úgy tűnt, mintha valami elnyomott nyugtalanságot ...

II. fejezet: Valami kölcsön...

***

Reggel alig bírtam felkelni, talán azért mert későn feküdtem. De olyan volt már máskor is, inkább a rémálmoknak köszönhettem.
Na nem annyira rémálom, inkább csak rémálomszerű álmaim voltak az este.
És nyilvánvalóan az esti találkozás is újra szerepelt benne, csak másképp.

Végre összevakartam magam, indulhattam dolgozni.
Az ajtókilincset megfogva megtorpant a kezem. Újra belém hasított a kérdés: "mi a picsa volt ez este?"

Erőt vettem magamon és kinyitottam az ajtót. 
Nyaklánc a küszöbön.
Elsőre átsiklott felette a szemem és úgy kaptam vissza a tekintetem az apró tárgyra.
Az egyik felem legszívesebben otthagyta volna, de a kíváncsibb felem felvette a földről. Egy hosszabb bronzos színű láncon egy egyszerű gömb alakú medál lógott lilakővel. Vagy kékkel, vagy liláskékkel.
Másra sem tudtam gondolni, csak hogy ez tisztára olyan, mintha egy thrillerben lennék, ahol kiszemelt valami pszichopata. 

Elhessegettem a gondolatot, felvettem a földről a nyakláncot és zsebre vágtam.
A liftben lefelé még egyszer ránéztem, aztán már a munkában volt az összes gondolatom.
Ezen kívül egy teljesen átlagos munkanapnak indult.

Tömeg a mertón, öt perc késés, lebaszás...
Egész nap Lizával dolgoztunk az új projekten.
Szokásos papírmunka, új dossziék, mappák. Papíralapú és virtuális...
Liza megint fasírtban van a férjével és ezen duzzogott majdnem egész nap.

Ebédnél elkezte a sztorit mesélni, de valahogy eszebe jutott a medál és elkalandoztak a gondolataim.
- Látom, neked is piszkálja valami a csőröd. - nézett rám kicsit rosszallóan, amiért nem figyeltem rá.
- Tessék? - Kaptam el újra a szemkontaktust.
Liza csak sóhajtott, és enyhén a szemét forgatta, mintha csak neki lenne problémája. Csendben nézett rám, amíg megrágta az imént bekapott falatot.
- Ja, csak...-kezdtem, majd kivettem a zsebemből a medált. - Tegnap este bekopogott valaki. Egy pasas, aki...
- Egy pasi? Na és mit akart? - kezdte Liza izgatottan a faggatózást.
- Nem, nem olyan pasas. Ez fura volt. Mármint, nem mondom, kifejezetten elegáns, és komor, mégis elég jól nézett ki, de talán pont ezért volt még gázosabb a szituáció.
Liza csak csöndben méregetett, az egyik szemöldökét felhúzva.
- Ne nézz így! Éjfélkor bekopogni valahova, úgy hogy az ott élő nő nem ismer, de te úgy viselkedsz mintha ismernéd, majd még be is akarod hívatni magad, eléggé gázos. Majd összeszartam magam. Ma reggel pedig ezt találtam a küszöbön.
Felé mutattam a medált, ő pedig azonnal kikapta a kezemből.
- Elég tetszetős. Biztos, hogy nem ismered a pasit?
Csak néztem rá értetlenül. Ezt mégis hova tegyem? Persze, hogy nem ismerem.
- Liz, elég jó az arcmemóriám, és ha nem ismerem, hát nem ismerem. Ott álltunk egymással szemben majdnem öt percig. Lehet, hogy a folyosó sötét volt, de a lámpafénynél tökéletesen láttam az arcát. Fogalmam sincs, hogy ki lehetett.
- Oké, ez így tényleg elég gázos. De,... - Liza elgondolkodva elhallgatott. - Nem ez így tényleg gáz, ott állt és meg sem próbált bejutni?
- De ezt mondom, hogy minden áron be akarta hívatni magát.
- Nem. Úgy értem fizikai, erőszakos módon. Tudod...
- Öö...., nem. 

Aztán Liza tovább csacsogott, hogy szerinte ez tisztára olyan, mint a romantikus filemkben, de az agyam csak azon kattogott, hogy elég erősnek látszott, ahhoz, hogy ha be akar jutni, akkor bejön. Meg azon, hogy szerintem inkább thriller, mint romantikus film.
Eléggé kétes gondoltokkal zártam az ebédszünetet, meg a napot is.
Vagy annyira akar valamit a férfi... maradjunk a pasasnál, hogy kedveskedik, ami nem túl hihető, mert ennyire nem vagyok jó nő, vagy tényleg beteg és pont engem szúrt ki. Azt hiszem ez lesz a hihetőbb verzió.

***

Azt ami valójában történni fog álmomban sem gondoltam volna.
Sőt, elképzelni sem tudtam volna. Nincs nekem ekkora fantáziám.




I. fejezet: Valami új, valami régi, valami kék, valami kölcsön....

Mesélek nektek egy kicsit, hogy hogyan is indult a történet, illetve én hol csöppentem bele.

***

Lorelle vagyok és az erdő szélén élek.... Csak vicceltem. A belváros kevésbé gáz részén tengetem unalmas napjaim. 
Ebből gondolhatjátok, hogy az egész napom unalmas volt. Úgy volt, hogy egy kis túraszerű sétára megyünk páran, de annyira pocsék volt az idő, hogy nem mentünk sehova.

Otthon maradtam és így az én kedvem is olyan lett, mint az idő. Pocsék. 

Igazából eléggé tudja befolyásolni a hangulatomat az időjárás, nagyjából semmihez sem volt kedvem, de legalább a hónapban ez volt az első olyan nap, amikor semmit sem csinálok.

Ez a semmittevés egészen este 11-ig tartott, amikor rávettem magam, hogy a nasi helyett csináljak pár melegszendvicset.
Éjjeli bagoly vagyok, így sokszor eszem késő este. Tudom, rossz szokás.

A kaja elfogyott és végül úgy döntöttem, jöhet a jól megérdemelt pihenés a pihenés után.
Már a rózsaszín szőrős, bojtos papucsomat rúgtam le a lábamról, amikor kopogtak.
Gondoltam megint a szomszédnál van valami s.o.s. dolog.
Hát visszavettem a papucsot, majd kicsoszogtam az ajtóig.

Mindenkinek kell egy saját történet!

A történet réges régen kezdődött...

Azóta sok minden történt és sok magyarázatra szorul...

Nem is tudom hol siklott ki a dolog, mert mind azt hittük, hogy elértük a Happy End-et, de valami megváltozott.