A történet réges régen kezdődött... Azóta sok minden történt és sok magyarázatra szorul... Nem is tudom hol siklott ki a dolog, mert mind azt hittük, hogy elértük a Happy End-et, de valami megváltozott.
*** Reggel alig bírtam felkelni, talán azért mert későn feküdtem. De olyan volt már máskor is, inkább a rémálmoknak köszönhettem. Na nem annyira rémálom, inkább csak rémálomszerű álmaim voltak az este. És nyilvánvalóan az esti találkozás is újra szerepelt benne, csak másképp. Végre összevakartam magam, indulhattam dolgozni. Az ajtókilincset megfogva megtorpant a kezem. Újra belém hasított a kérdés: "mi a picsa volt ez este?" Erőt vettem magamon és kinyitottam az ajtót. Nyaklánc a küszöbön. Elsőre átsiklott felette a szemem és úgy kaptam vissza a tekintetem az apró tárgyra. Az egyik felem legszívesebben otthagyta volna, de a kíváncsibb felem felvette a földről. Egy hosszabb bronzos színű láncon egy egyszerű gömb alakú medál lógott lilakővel. Vagy kékkel, vagy liláskékkel. Másra sem tudtam gondolni, csak hogy ez tisztára olyan, mintha egy thrillerben lennék, ahol kiszemelt valami pszichopata. Elhessegettem a gondolatot, felvettem a földről a nyakláncot és zsebre vágtam. A lif...
Mesélek nektek egy kicsit, hogy hogyan is indult a történet, illetve én hol csöppentem bele. * ** Lorelle vagyok és az erdő szélén élek.... Csak vicceltem. A belváros kevésbé gáz részén tengetem unalmas napjaim. Ebből gondolhatjátok, hogy az egész napom unalmas volt. Úgy volt, hogy egy kis túraszerű sétára megyünk páran, de annyira pocsék volt az idő, hogy nem mentünk sehova. Otthon maradtam és így az én kedvem is olyan lett, mint az idő. Pocsék. Igazából eléggé tudja befolyásolni a hangulatomat az időjárás, nagyjából semmihez sem volt kedvem, de legalább a hónapban ez volt az első olyan nap, amikor semmit sem csinálok. Ez a semmittevés egészen este 11-ig tartott, amikor rávettem magam, hogy a nasi helyett csináljak pár melegszendvicset. Éjjeli bagoly vagyok, így sokszor eszem késő este. Tudom, rossz szokás. A kaja elfogyott és végül úgy döntöttem, jöhet a jól megérdemelt pihenés a pihenés után. Már a rózsaszín szőrős, bojtos papucsomat rúgtam le a lábamról, amikor kop...
Megjegyzések
Megjegyzés küldése